Taizé – Pouť důvěry

Taizé – Pouť důvěry
Evropské setkání mladých v Praze.
Na přelomu roku, 29. 12. 2014 až 2. 1. 2015, se v Praze uskuteční setkání mladých, organizované komunitou Taizé. Přijedou mladí lidé z celé Evropy, aby se spojili ke společné modlitbě a aby si vzájemně mohli vyměňovat zkušenosti svého života víry.

Tohoto setkání se můžete účastnit i Vy. Již nyní se můžete připojit ke společné modlitbě s bratry z Taizé:

  • Každé pondělí v 19:15 v kostele sv. Josefa (na nám. Republiky, Praha 1)
  • každou středu ve 12:15 v kostele Martina ve zdi (Martinská, Praha 1)
  • od úterý do soboty (od 25. září) v 9:15 a ve 12:15 (kromě středy) v centru příprav (nám. Franze Kafky 24/3, 1. patro).

V našem sboru bude jedno z informačních míst v průběhu setkání a zároveň budeme hostit několik poutníků. Tímto bychom chtěli oslovit i Vás. Pokud budete mít možnost a chuť pomoci s ubytováním poutníků, tak se na nás obraťte a my Vám rádi pomůžeme zařídit vše potřebné (poskytneme potřebné informace).

Myslíme si, že je to jedinečná možnost jak se setkat s jinými křesťany a jak opravdu prožívat otevřenost a důvěru, ke které nás vyzývá evangelium.  Mladí účastníci (ve věku 17–35 let) si přivezou spacáky a karimatky, můžou spát na zemi. Vřelé přijetí je důležitější než fyzické pohodlí. Potřebují jenom jednoduchou snídani každé ráno. Celý den budou venku na evropském setkání, vracet se budou po večerní modlitbě (v Letňanech), kolem 22:00. 1. ledna je můžete pozvat na oběd.

Více informací najdete také na: www.taizepraha.cz