Filmový klub – Náš vůdce

Srdečně Vás zveme,

do Filmového klubu, který se koná v našem Vinohradském sboru každý 2. čtvrtek v měsíci. Zaměřujeme se na filmy s tématikou, která se, někdy více, někdy méně přímo, dotýká náboženství a etiky.
Po filmu vždy následuje zhodnocení a diskuze.

Žijeme v napjaté době. Eskalace radikalismu v naší zemi naznačuje, že extrémismus v masovém měřítku nemusí být nutně jen hudbou minulosti.
Pojďte se společně podívat na film, který pomáhá pochopit, jak lehce jsme manipulovatelní, ovlivnitelní a jak každý z nás se může lehce nechat strhnout autoritou davu.

O čem to bude: Německo. Současnost. Učitel gymnázia Rainer Wenger se rozhodne během jednotýdenního projektu na téma „Státní formy“ vyzkoušet jeden pokus, aby zhmotnil studentům počátek diktatury. Pedagogický experiment s ničivými následky. Nejdříve to začalo neškodně s pojmy jako disciplína a pospolitost, ale během několika dnů se teorie změnila v praxi. Název projektu: Vlna. Už třetí den začínají studenti ty, kteří smýšlejí jinak, odstraňovat a ustrkovat. Když se situace na turnaji ve vodním pólu nakonec vyhrotí, rozhodne se učitel experiment zrušit. Příliš pozdě! Vlna se už dávno dostala mimo kontrolu…(oficiální text distributora)

Podrobnější informace o filmu zde: http://www.csfd.cz/film/239674-nas-vudce/prehled/

Ukázku můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=sXzVs56OxcY

Těšíme se na Vás!