Extenze 2022 – K čemu je teologie?

Poslední přednáška je bohužel z důvodu nemoci ZRUŠENA.

Po roční pandemické přestávce opět zveme na další ročník extenzních přednášek pořádaných NO CČSH Vinohrady ve spolupráci s Husitskou teologickou fakultou Univerzity Karlovy.
Letošním tématem je otázka, kterou si kladou jistě mnozí nikoli pouze mimo církev: „K čemu je teologie?“ Tedy jaký je smysl a důvod teologie? Jaké je její ospravedlnění? Proč máme teologii dělat a k čemu je dobrá pro církev i necírkevní společnost? Budou na ni nikoli pouze akademicky, ale i osobně odpovídat akademici HTF UK:

13. 1. doc. Jiří Vogel, vedoucí Katedry systematické teologie a proděkan pro studium HTF UK – na téma Teologie mezi církví, univerzitou a občanskou společností.

20. 1. doc. Jiří Pavlík, člen Katedry biblistiky a proděkan pro rozvoj HTF UK – na téma Teologie a výzvy pro současné křesťanství.

27. 1. Mgr. Martin Pavlík, doktorand Katedry systematické teologie HTF UK a vinohradský kazatel Církve adventistů sedmého dne – na téma Vyprovokovat životně důležité otázky: k významu teologie u Dietricha Bonhoeffera.

3. 2. ThDr. Petr Jan Vinš, člen Kabinetu starokatolické teologie HTF UK a generální sekretář Ekumenické rady církví v ČR – na téma K čemu je ekumena, aneb rady zkušeného aparátčíka. (o zajímavostech ze zákulisí práce ERC)

10. 2. Mgr. Kateřina Hlaváčová, doktorandka Katedry historické teologie HTF UK a členka badatelské skupiny pro výzkum konspiračních teorií při Ústavu filosofie a religionistiky Filozofické fakulty UK – na téma důležitosti Imperativu smrti pro teologickou práci.

Scházet se budeme vždy ve čtvrtek od 19:00, již tradičně ve Farského sále vinohradského Husova sboru, do kterého se vchází přímo z Dykovy ulice.

Kdybyste náhodou nějakou přednášku nestihli, tak nezoufejte, záznam z přednášek bude přístupný z našeho youtube kanálu – www.youtube.com/CČSHVinohrady

Vstup na přednášky se bude řídit dle v tu chvíli aktuálně platných vládních nařízení: V současnosti platí, že pro účast na přednáškách je třeba prokázat se covidpassem o prodělaném očkování, nemoci či výjimce z očkování.

Plná verze pozvánky