Diskuzní večer na téma: Uprchlická krize

Přijměte srdečné pozvání k diskuzi na aktuální téma: Uprchlická krize.

Diskuse se uskuteční 22. 10. 2015 od 19:00 ve Farského sále našeho sboru. Projdete okolo kostela a následně brankou ke vchodu do domu, zvonek Farského sál.

Prvním z hostů bude plzeňský biskup CČSH Mgr. Filip Michael Štojdl, který podnikl cestu na maďarské nádraží Keleti i na jiná místa, aby se zde osobně setkal s těmi, o kterých slyšíme většinou jen z médií.

Dalším, kdo přislíbil účast na diskuzním setkání, je Ondřej Mazura – fotograf Deníku Referendum a student HTF UK, který byl osobně navštívit Maďarsko a Chorvatsko, aby sem dovezl humanitární pomoc. Podělí se s námi o své zkušenosti a také o fotografie, které na místě pořídil.

Posledním kdo potvrdil účast je Mgr. Ondřej Bezděk – orientalista a student HTF. Absolvent oboru Kulturní antropologie Předního východu na FF ZČU v Plzni. V roce 2007 měl šanci během studijního pobytu poznat prostředí Syrské arabské republiky. V současné době se kromě politické situace na Blízkém východě zabývá otázkou migrace.

Jde jistě o důležité téma, které se nás všech dotýká a věříme, že je zde možnost, alespoň částečně si vzájemně ujasnit některé své postoje, pohledy a názory. Těšíme se na Vás!

diskuze-vinohrady2